סמנכ"ל הנדסה וטכנולוגיה – אברום בן יוסף

סמנכ"ל הנדסה וטכנולוגיה

יחידת ווטק - כנס המחקרים השנתי

מאת: רלי בר-און, מנהל קשרי שותפים

כמדי שנה, נערך ב-05/05/2014 כנס המחקרים השנתי השישי של "מקורות", להצגת פעילות המחקר של החברה בשנת 2014. הכנס נערך ביד בנימין, במעמד הנהלת "מקורות, יו"ר הדירקטוריון, המנכ"ל, חברי ההנהלה ויו"ר הוועד, ובהשתתפות 400 אורחים מ"מקורות" ומתעשיית המים הישראלית, לרבות אקדמיה, נציגי משרדים ממשלתיים ורשות המים.

במהלך הכנס חולקו אותות הצטיינות לחמישה עובדים ותיקים, שחברת "מקורות" מוקירה את פועלם: חיים פרי, אילן שניידר, אילן דביר, עמי עינב ודן קיצו.
את הכנס הנחה יוסי יעקבי, מנהל יחידת WaTech, אשר נבחר לאחרונה כיו"ר תערוכת המים הבין-לאומית – WATEC 2015.
השנה הוחלט לרענן את פורמט הכנס ולחשוף בפני הקהל את העשייה בתחום המחקרים באמצעי המחשה גרפית, שאפשרה גם למי שאינו בקיא בתחום להבין ולהעריך את תרומת המחקר ל"מקורות". כמו כן התארח בכנס פאנל פורום מנכ"לים מתעשיית המים, שניהל שיחה מעניינת אודות הפוטנציאל לשיתופי הפעולה בתעשייה והעצמת הסינרגיה לצורך הגדלת היקף הפעילות של התעשייה הישראלית בחו"ל.

בכנס השתתפו מספר חברות מסחריות, שהציגו את הטכנולוגיה שפותחה במשותף עם "מקורות": חברת BallTech, שפיתחה מסנן חול עם מנגנון שטיפה ייחודי, חברת FieldBit, המפתחת פרוטוקולים לשימוש במשקפיים חכמים לצורך אחזקה יעילה. כמו כן הוצג מודל המשלב מספר טכנולוגיות נוספות, שהוכן על ידי יחידת השפד"ן והמחיש גם הוא את שיתופי הפעולה הרבים בתחום.

במסגרת הכנס התקיימה תערוכת פוסטרים בהם הוצגו מחקרים שונים שבוצעו בשנת 2014, ונערכה תחרות הפוסטר המצטיין. הפוסטר שזכה במקום הראשון הוכן על ידי ממונה המחקר, עומר מיניס, והציג את המחקר "בחינת היתכנות הגדלת קצבי החידור במערכת ה-SAT באמצעות טיפול-קדם בקולחי השפד"ן".
הכנס נערך ביוזמת יחידת WaTech ובסיוע יחידת או"ש, יחידת שמרת והדוברות.

 

צלם: מיקי לנגנטל

לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה