מ"מ סמנכ"ל אר"מ - יוסי שמעיה

סמנכ"ל אר"מ

יחידת פיתוח ארגוני והדרכה - קורס להכשרת מרצים פנימיים
 
אחת המטרות העיקריות של היחידה לשנת 2015 היא פיתוח תשתית ארגונית לקמפוס "מקורות". בהתאם לכך, עם סיום שנת 2014 הוקם ב"מקורות" מאגר של 70 מרצים פנימיים המאושרים על ידי משרד הבריאות, למתן הרצאות בקורסי מים. מאגר זה כולל מגוון רחב מאוד של מרצים במקצועות השונים, כגון מיקרוביולוגיה, כימיה, הידראוליקה, מערכות אספקה ועוד.
על פי תקנות בריאות העם התשע"ג 2013 (איכותם התברואית של מי השתייה ומתקני מי שתייה), על כל העוסקים בטיפול, עבודה, תחזוקה, ניקוי, שינוי או בקרה במי שתייה, במערכת אספקת מים או במתקן הפקה - לקבל הסמכה למפעיל מערכות מי שתייה. לשם כך יידרשו רוב עובדי "מקורות" בשנים הקרובות לעבור הכשרה מקיפה ובסופה לעמוד בהצלחה במבחן הסמכה של משרד הבריאות.
על מנת לתת מענה ולעמוד בדרישות הרגולטור, אותרו מתוך מאגר המרצים כ-10 מרצים מובילים, אשר ידריכו את קורסי תברואת מים רמה א' ברמת המרחב (40 שעות לימוד). קורס זה מיועד לאוכלוסיית עובדי השטח אשר יש להם קשר עקיף לאיכות מים, כגון מכונאים ורתכים. הקורסים יתקיימו ברמה המרחבית, בליווי מקצועי ומתודולוגי צמוד של היחידה לפיתוח ארגוני והדרכה.
בימים אלה הסתיים קורס הכשרת מרצים פנימיים. מטרת הקורס להקנות כלים מקצועיים ומתודולוגים למרצים לקראת ביצוע בשטח.

 

 


 

קורס תברואת מים רמה א' - פיילוט ראשון מסוגו ב"מקורות" ובארץ

ב- 14.4.2015 התקיים פיילוט ראשון מסוגו בארץ לקורס תברואת מים רמה א'. הפיילוט בוצע בשיתוף מרחב המרכז ובהובלה של חיים ונונו ומיכל וינר, מהנדסי איכות המים במרחב. יחידת פיתוח ארגוני והדרכה, יחד עם המנהלת האקדמית של הקורס, אורלי אברהם, פועלת בימים אלו לגיבוש ופיתוח כלל חומרי הלימוד והמצגות אשר מפותחים באופן עצמאי על ידי אנשי "מקורות", והינם נכס אסטרטגי עבורה. בתום הקורס על המשתתפים לעבור מבחן הסמכה מטעם משרד הבריאות, המחייב את "מקורות".

 קורס למערך הרכש ב"מקורות"
 
בשלושת השנים האחרונות עבר מערך הרכש והלוגיסטיקה בחברת "מקורות" שינויים מהותיים, החל בשינויים טכנולוגיים - עם כניסתה של מערכת ה-SAP - דרך שינוי תהליכי עבודה, וכלה בהטמעת נהלי עבודה חדשים. עובדים ומנהלים במערך נדרשים לעבוד בסביבה דינמית יותר ולייצר תהליך רכש אפקטיבי בסביבה עסקית משתנה. לאור זאת פותח והועבר קורס רכש מקיף לכלל העוסקים ברכש בחברה. לקורס 3 מטרות עיקריות:
1.     ציר מקצועי:  למידה ותרגול שלבים מרכזיים וקריטיים בתהליך רכש הטובין ב"מקורות"
2.     ציר עסקי: למידה ותרגול כתיבה אפקטיבית בתחום הרכש וחיפוש עסקי מקוון באינטרנט
ציר בין-אישי: פיתוח ותרגול מיומנויות רבות הנדרשות בתהליך הרכש: הנעה ללא סמכות וניהול מו"מ. הקורס הובל על ידי יחידת פיתוח ארגוני והדרכה, והועבר תוך שיתוף פעולה פורה בין יחידת הרכש והלוגיסטיקה לבין הלשכה המשפטית. כמו כן הוקם אתר ייעודי בפורטל החברה, המכיל את כלל חומרי הלמידה שנכללו בקורס לצורך שימוש עתידי.

לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה