"אני מסייר במרחבי החברה כדי להכיר מקרוב את העבודה המתבצעת בשטח ומתרשם כל פעם מחדש מהיקף הפעילות החשובה לפיתוח משק המים ומהעובדים המגשימים את מורשת המייסדים".

שנת העבודה 2015 מציבה בפנינו אתגרים משמעותיים. גם השנה נמשיך לפתח את משק המים בישראל בהיקפים גדולים, בהתאם לתוכנית החומש שאושרה על ידי רשות המים, ונמשיך להוות שחקן מרכזי במשק המים הישראלי ולמלא את המשימה המרכזית והחשובה שלנו - אספקת מים להתיישבות, לחקלאות ולתעשייה.

קבוצת "מקורות" פועלת בשנים האחרונות במשק מים עסקי משתנה כחברה עסקית לכל דבר ועניין. הקבוצה פיתחה בשנים האחרונות את משק המים בישראל בהיקפים של מיליארדי שקלים והכול מחלקה הקטן בתעריף לצריכה הביתית (22%) ומגיוסי הון מתוקף היותה מדורגת מזה למעלה מעשור בדירוג המקומי הגבוה ביותר – AAA (טריפל A) - על ידי חברת "מעלות Standard & Poor's", המתמחה במתן שירותי דירוגי אשראי וקרנות נאמנות. בחודשים הקרובים צפויה החברה לצאת לגיוס הון נוסף >>>

שנת העבודה 2015 מסמלת עבורנו ציון דרך חשוב, בעקבות השלמת הקמתו של "המוביל הארצי החדש", אחד ממפעלי התשתית הגדולים שהקימה "מקורות" בשנים האחרונות. החל בשנת 2015 יתבססו 75% מצריכת המים הביתית בישראל על מי ים מותפלים.

בשנה החולפת פיתחה "מקורות" את משק המים בהיקף של כ-800 מיליון ש"ח. זאת כחלק מתוכנית חומש לפיתוח משק המים, שאפשרה גם את כניסתה של ישראל לעידן ההתפלה. "מקורות" השלימה את הקמתם של המתקנים לקליטת המים המותפלים ממתקני ההתפלה שהוקמו לאורך רצועת החוף בלוחות זמנים מוקדמים מהתכנון, עובדה שאפשרה הפעלה מיידית של המתקנים - דבר שאינו מובן מאליו! "מקורות" יצרה תשתית חדשה להעברת המים המותפלים למערכת המים הארצית, תשתית ששינתה את שרשרת אספקת המים במדינה: לא עוד אספקה רק בכיוון המסורתי, אלא גם ממערב למזרח ומדרום לצפון. >>>

מה חדש
למעלה