מקורות" מובילה את "צוות הבצורת" שהקימה רשות המים במטרה להציף פתרונות מהירים להגברת ייצור המים: חידוש פרויקט "קידוחי הבצורת". צילום: גבי ועקנין

עובדים יקרים,

מדינת ישראל נכנסת לשנת הבצורת השמינית ברצף. סוף נובמבר, חנוכה בפתח - אך מזג האוויר קייצי, והתחזיות לא צופות גשמים משמעותיים בקרוב. גם השנה תוכיח "מקורות" כי הודות לידע, למקצועיות וליכולות שלה היא תמשיך לספק מים באמינות ובאיכות גבוהה, על אף התנאים ההידרולוגיים הלא פשוטים השוררים במדינה. "מקורות" מובילה את "צוות הבצורת" שהקימה רשות המים במטרה להציף פתרונות מהירים להגברת ייצור המים: חידוש פרויקט "קידוחי הבצורת", הגדלה והקמה של מתקני התפלת מים מליחים ועוד.

בעת שאנו עמלים על תכנון צעדי החירום של "מקורות", מעוררת תמיהה התנהגותם של אותם גורמים ממשלתיים, אשר עודם בולמים את "מקורות" מלהקים את מתקן ההתפלה באשדוד. כמו לא נכתב דוח ועדת החקירה הממלכתית, שוב חוזרים גורמים ממשלתיים שונים על אותן שגיאות קריטיות שהובילו את משק המים למקום בו הוא נמצא. אני מקווה שהמערכות השלטוניות יפיקו את הלקחים הדרושים ויאפשרו ל"מקורות" להקים מתקן התפלה בעתיד הקרוב.

"מקורות" השלימה לאחרונה תהליך אסטרטגי רחב היקף - ובזמן הקרוב נתחיל ביישומו - התאמת "מקורות" לעידן ההתפלה ולעידן התחרות. שינוי במקורות המים והקמת מתקני התפלה לאורך החוף, מחייבים לשנות בהתאם את מערך התפעול של החברה: מהולכת מים מצפון לדרום, להולכת מים בתנאים מורכבים ממערב למזרח. בנוסף, כניסת גופים כלכליים חזקים למשק המים והמיקוד העולמי ב"זהב הכחול" מחייבים את החברה להפוך לתחרותית ולדינמית יותר.
האתגרים העומדים בפני החברה גדלים, אבל איתם גם כוחותיה ויכולותיה. נמשיך ביחד להצעיד את החברה לשיאים חדשים, לטובת משק המים ומדינת ישראל.

בברכה
עידו רוזוליו
מנכ"ל "מקורות"


לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה