"מקורות פיתוח וייזום"

מומחי "מקורות פיתוח וייזום" ו"מקורות" העבירו סמינר בבואנוס איירס, ארגנטינה

במסגרת ההסכם לשיתוף פעולה בין חברת המים של פרובינציית בואנוס איירס בארגנטינה, "5 בספטמבר", לבין "מקורות פיתוח וייזום", העבירו מומחים של "מקורות" ו"מקורות פיתוח וייזום" סמינר בעיר באיה בלנקה שבדרום הפרובינציה. נושא הסמינר היה "ניהול ופיתוח מקורות המים", כאשר הנושאים המרכזיים היו ניהול נכון של משאבי המים הקיימים ושימוש חוזר בקולחים. הסמינר, אשר התקיים בתאריכים 12-13/10/2010, הועבר על ידי ד"ר דיאגו ברגר - יחידת אגן היקוות של הכנרת, חבל הירדן, ומריו קומל - חברת  "מקורות פיתוח וייזום".

באיה בלנקה היא עיר בעלת 350 אלף תושבים, בעלת אזור תעשייה מפותח מאד. בעיר יש מחסור הולך וגובר במים, עקב בצורת קשה שפוקדת את האזור זו השנה השביעית ברציפות. כמויות המים שניתן להעביר ממקור המים העיקרי של העיר (אגם במרחק של כ-50 ק"מ) הולכות ופוחתות, וקיים צורך דחוף בפיתוח מקורות מים חדשים. במסגרת ההסכם מייעצת "מקורות פיתוח וייזום" לחברה הארגנטינאית בנושא ניהול משאבי מים, פיתוח מקורות מים חדשים (קידוחים) והקמת מתקן להשבת קולחים לצורכי תעשייה בעיר.
הסמינר הוא המשך ישיר לפעילות הפיתוח העסקי בארגנטינה, והוא חיזק את המיצוב המקצועי של "קבוצת מקורות" בדרום אמריקה. המטרה היא למנף את המיצוב המקצועי לפרויקטי תשתיות מים, בין היתר לפרויקט בהיקף של כ-100 מיליון דולר, הכולל תכנון, הקמה ותפעול של מתקן לטיפול במים בעיר באיה בלנקה, בשיתוף פעולה עם חברת "5 בספטמבר" המקומית.
לסמינר היה הד תקשורתי גדול מאד בעיר, ובמהלך הימים שהתקיים הוא הוזכר פעמים רבות בתכניות טלוויזיה, ברדיו ובעיתונות כתובה. 

לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה