סמנכ"ל כספים

פרויקט "אשכול"
מחדשנות למצוינות - "מקורות" אחת, מערכת אחת, שפה אחת

 

בשבועות האחרונים החלה החברה בפרויקט מאתגר של הרחבת יישום מערכת ה-SAP (‏System Application Process). במסגרת הפרויקט יוטמעו תהליכים אלה: פיננסיים, ניהול פרויקטים, הדרכה ובקרת איכות, הרחבת המודול הלוגיסטי - ובכלל זה ניהול המכרזים והתקשרויות - תוך מתן דגש לשילוב ולאינטגרציה עם המודולים הקיימים (אחזקה, רכש ומלאי).

 

במהלך השנה שעברה יושמו בהצלחה מערכת האחזקה ומערכת הרכש והמלאי. בעקבות כך ביצעה יחידת מערכות מידע הליך של  IT STUDY,  במסגרתו נבחנה הסוגיה האם הצרכים והיעדים של קבוצת "מקורות" לשנים הבאות יכולים לקבל מענה במסגרת מערכת ה-SAP. במידה שכן - מהם השלבים והאופן שבו צריכים להיות מוטמעים המודולים השונים של המערכת בחברה. 
מסקנות  ה-IT STUDY אושרו על ידי הנהלת החברה כתוכנית אסטרטגית רב שנתית להטמעת מערכת ה-SAP.

 

הפרויקט הנוכחי הינו, כאמור, שלב נוסף ביישום התוכנית, ומטרתו המרכזית הינה שיפור, ייעול והאחדה של תהליכי עבודה מרכזיים בקבוצת "מקורות" באופן שיתמכו בהשגת יעדיה האסטרטגים והעסקיים של הקבוצה.

 

הפרויקט מבוצע בניהול עצמי של החברה. נבחרה מנהלת פרויקט חיצונית בעלת התמחות רבת שנים ביישום מערכות SAP - הגב' ורדית ווזנר. נקבע מבנה ארגוני לפרויקט, שבמסגרתו הוקמה ועדת היגוי מרכזית בראשות המנכ"ל, הוגדרו צוותי עבודה של כ-125 משתתפים, הכוללים בין היתר אנשי מטה, אנשי יחידת מערכות מידע, נציגי מרחבים, מיישמי SAP, מפתחים ונציג ארגון העובדים. תפקידם לאפיין וליישם את תהליכי העבודה במערכת החדשה. הפרויקט יובל על ידי סמנכ"ל הכספים גלעד ריקלין, סמנכ"ל פיתוח מוטי שירי, סמנכ"ל לאר"מ אלי כהן וסמנכ"לית איכות ומערכות מידע יפה פרבר.
השלמת הפרויקט ועליית המודולים השונים לאוויר צפויה בתחילת שנת 2014.

הפרויקט יתבצע באתר מיוחד שנבחר לכך, והינו סמוך למטה החברה בתל אביב.

בימים אלו אנו נמצאים לקראת סופו של שלב ה"אפיון על", במסגרתו תוגדר תכולת העבודה. עם סיום שלב זה ייגשו הצוותים לשלב האפיון המפורט ולאחר מכן לשלב יישום הפתרון במערכת. בסמוך למועד העלייה לאוויר של המערכת תיערכנה הדרכות והטמעות למשתמשים. הפרויקט כולו ילווה בתהליך של ניהול השינוי.

הצלחת הטמעת המערכות תלויה במידה רבה בנחישות, במחויבות ובעבודת הצוות של כל העובדים שנבחרו להיות שותפים לפרויקט, וכן בשיתוף הפעולה של כלל עובדי החברה בקבלת המערכת.

 

הצלחת הפרויקט תאפשר לנו לאמץ שיטות עבודה מתקדמות, שייסעו לנו להמשיך לממש את יעדי החברה במציאות המשתנה והמאתגרת.

       
לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה