"מקורות פיתוח וייזום"

פרויקט התפלת המים באשדוד יוצא לדרך

 

בתאריך 15.3.2011הגישה "מקורות פיתוח וייזום" למשרד האוצר את הצעתה לתכנון, מימון, הקמה ותפעול מתקן להתפלת מי ים באשדוד. 
מדובר בפרויקט   Build Operate transfer - BOT - בהיקף של 100 מיליון מ"ק לשנה, לתקופה של  26 שנה, מתוכן שנתיים מיועדות להקמה והיתר לתפעול. היקף הפרויקט עומד על 
כ–1.5 מיליארד ₪, והוא ימומן על ידי בנק הפועלים ובנק ההשקעות של האיחוד האירופאי (EIB). לשם ביצוע הפרויקט הקימה מקורות ייזום חברת בת ייעודית (SPC), וחברת בת נוספת שתהיה אחראית על תפעול המתקן (O&M). מחיר המים שנקבע עומד על 2.4 ₪ למ"ק. המועד המתוכנן לתחילת אספקת המים המותפלים הוא רבעון רביעי של 2013. לצורך קידום ההערכות והתכנון  לפרויקט, חברת "מקורות פיתוח וייזום" נעזרת במשאבים המקצועיים ובעלי הניסיון של חברת "מקורות מים" ובמיוחד של יחידת ההתפלה.

פרויקט טיפול בשפכים בנבי מוסא


חברת "מקורות פיתוח וייזום" בשיתוף עם חברת "מנרב" זכתה במכרז D.B.O.T.  שפרסמה חברת מבט"י (מפעלי ביוב וטיהור ירושלים בע"מ, שהנה חברת בת של "הגיחון" – תאגיד  המים של העיר ירושלים). הפרויקט הנו לתכנון, הקמה ותפעול מתקן לטיפול בשפכים של חלק משכונות העיר ירושלים, מעלה אדומים ויישובים אחרים בסביבה. הפרויקט הנו לתקופה של 24 שנים ו-11 חודשים. היקף ההשקעה בפרויקט הוא כ-60 מיליון ₪.  המתקן מתוכנן לספיקה מכסימלית של עד 24,000 מ"ק ליממה. בנית המתקן נמצאת בעיצומה ועבודות העפר והאיטום, החשמל והשלד מתקדמות כמתוכנן. לוח הזמנים לסיום בניית המתקן והפעלות הוא נובמבר 2011.

 

פרויקט התפלה בלימסול


חברת "מקורות פיתוח וייזום" בשיתוף עם חברת LOGICOM מקפריסין, זכו במכרז .B.O.T שפרסמה רשות המים בקפריסין (W.D.D.) לתכנון, מימון, הקמה ותפעול של מתקן להתפלת מי ים בלימסול. הפרויקט הנו לתקופה של 20 שנה והמתקן מיועד לספק כמות מקסימלית של 14 מיליון קוב מים מותפלים לשנה עם אפשרות להרחבת המתקן להיקף של 21 מיליון קוב לשנה. היקף ההשקעה בפרויקט הנו כ-60 מיליון יורו. בשלב הנוכחי - עבודות התשתית, יציקות וחשמל נמצאות בעיצומן, הציוד הגיע לאתר ותחילת הצבתו החלה השבוע. תחילת אספקת המים מתוכננת לרבעון השני בשנת 2012.
בתמונה - אשדוד, מיקום מתקן ההתפלהבתמונה: לימסול, מיקום המתקן


המתקן בלימסול
נבי מוסא. צילום: נחמיה כתבי, מנהל הפרויקטלתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה