אספקת מים בדרום הארץ. צילום: דובי טל, אלבטרוס

עובדים יקרים,


בפרוש עלינו חג האביב והחירות זוהי הזדמנות להודות לכל אחד ואחת מכם על העבודה הנעשית בתחומכם, שתורמת להמשך ההנעה קדימה של "מקורות", חברת המים הלאומית של ישראל, היקרה לכולנו.

 

בחודש פברואר השנה נכנסה "מקורות" לשנתה ה-75. בכל שנות קיומה הצליחה "מקורות" לעמוד באתגרים רבים שהציב לה משק המים בישראל ונתנה תמיד את המענה והפתרון הנכונים.

 

גם בשנה הזאת עמדה "מקורות" בפני מספר אתגרים גדולים והצליחה בכולם: ראשית, "מקורות פיתוח וייזום" תקים את מתקן ההתפלה באשדוד! זהו הישג גדול ל"מקורות" ולמשק המים בישראל. מדינת ישראל הבינה ברגע האחרון כי אסור שהמשאב היקר והחשוב של מים מותפלים יישאר רק בידיים פרטיות, והכריעה לטובת הקמת מתקן ההתפלה באשדוד על ידי "מקורות", זאת לאחר התנגדות של שנים. "מקורות פיתוח וייזום" נערכת בימים אלו לכל המהלכים הנדרשים על מנת לעמוד באתגר חשוב זה, לספק כבר בשנת 2013 מאה מיליון מטר קוב מים מותפלים למערכת המים הארצית, ובכך לסייע למדינת ישראל לצאת מהמשבר במשק המים.

 

במקביל ממשיכה "מקורות" להקים בימים אלה את "המוביל הארצי החדש", אחד ממתקני התשתית הגדולים הנבנים במדינה. כפי שידעה והשכילה "מקורות" להקים בשנות ה-60 של המאה ה-20 את גדול מתקני התשתית בארץ – "המוביל הארצי" - כך יודעת "מקורות" להקים במאה ה-21 מתקן תשתית גדול ממדים נוסף – "המוביל הארצי החדש". החברה שלנו מובילה למעשה בימים אלה את מהפכת משק המים בישראל. בניית "המוביל הארצי החדש" תאפשר לקלוט את המים המותפלים ממתקני ההתפלה שלאורך החוף מחדרה ועד אשקלון:, ממתקני ההתפלה שהוקמו ופועלים ואלה שיוקמו בשורק ובאשדוד.. 
"המוביל הארצי החדש" הוא מתקן תשתית גדול ממדים שעלותו נאמדת בכ-3 מיליארד ₪.

 

בנוסף המשיכה החברה שלנו לייצר, גם השנה, פתרונות למשק המים הנמצא במחסור כרוני למרות החורף הפחות שחון שהיה השנה.. קידוחי הבצורת אותם הפעילה "מקורות" הוסיפו למשק המים עשרות מיליוני מטר קוב מים ואִפשרו אספקת מים סדירה גם בתקופות הקשות..
מענה נוסף של "מקורות" למשבר משק המים הוא פרויקט "הנקז המזרחי". מתקן ההתפלה בלהט, שהחל לעבוד בתקופה האחרונה, מתפיל מים מליחים מאקוויפר החוף הדרומי לצורכי שתייה וחקלאות. המתקן, שמתפיל 20,000 מטר קוב מים ביום, מאפשר הן את הצלת אקוויפר החוף הדרומי מהמלחה והן את הגדלת מצאי המים במדינה בתקופת הבצורת הקשה.

 

על מנת לעמוד בכל היעדים המרשימים הללו ולהמשיך לשמש כחברת מים לאומית חזקה גם בעתיד, עלינו להתייעל ולהתאים את המבנה הניהולי של החברה לעידן משק המים החדש. אנו מובילים בחברה בתקופה האחרונה מהלך של בחינת תהליכי העבודה העיקריים והתאמתם לצרכים העתידיים ובהתאם לכך תאורגן החברה. למהלך שותפים חברי ההנהלה ועוד רבים המיצגים מרחבים, מקצועות ותחומי עשייה בחברה. נקפיד לבצע את המהלכים הללו עלפי כל הנהלים וההסכמים.


אחד השינויים המשמעותיים אשר מתחוללים סביבנו הוא כניסה של מתחרים רבים לתחומי העשייה שלנו, על מנת לעמוד בתנאי התחרות יש כאמור להתארגן בהתאם.


במסע מפגשים שערכתי לאחרונה ברחבי החברה, מצאתי עובדים אחראיים וחרדים לעתידה של החברה אשר מתוך כך מבינים את הצורך בשינוי הגם ששינוי כזה מעורר מטבעו חששות מסוימים.


אני סמוך ובטוח שכמו בעבר כן עתה, עובדי החברה ומנהליה ירתמו למשימות הלאומיות העומדות בפני חברת מקורות ויבצעו אותן בצורה הטובה ביותר!


מאחל לכולכם שתיהנו מחג שמח בחיק המשפחה, טיולים ושהיה ברחבי הארץ שבתקופה זו היא פשוט יפהפייה, תנוחו מעט ונחזור כולנו לעשייה מאתגרת!                                                חג שמח לכם ולבני משפחותיכם,
                                                עידו רוזוליו, מנכ"ל  

לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה