עובדים יקרים,

אנו עומדים בפתחה של שנה חדשה. כבר בראשית דברי ברצוני לברך אתכם בשנה טובה, שנת בריאות, הצלחה והרבה עשייה. תהא השנה הזו שנת שגשוג, פריחה, ביטחון ושלום, שנה ברוכת גשמים לכל מדינת ישראל.
ברצוני לברך את מר אלכס ויז'ניצר על הצטרפותו למשפחת "מקורות" כיו"ר מועצת המנהלים. מר ויז'ניצר ניהל את "החברה הלאומית לדרכים", עשה בה שינויים מבניים רבים ומילא שורה של תפקידים בתחומי התשתית. אני בטוח שניסיונו הרב ויכולותיו המוכחות יתרמו רבות לקידום קבוצת "מקורות" בשעה חשובה זו. יחד עם אלכס הצטרפו לשורות מועצת המנהלים במהלך השנה יורם אטינגר ורבקה דותן ילין - שניהם בעלי ידע רב וניסיון, ואני מאמין שיתרמו רבות להצלחת החברה בשנים הבאות.
לאלכס רבקה ויורם – הרבה הצלחה ושנה טובה!
 
שנה רבת אתגרים צפויה ל"מקורות" בשנה הבאה. משק המים עומד בפני מהפכה ראשונה מסוגה בעולם – מעבר מהתבססות על מים טבעיים למים שמיוצרים בידי אדם – מים מותפלים. רוב מי השתייה, כבר בשנים הקרובות, ייוצרו ממספר מצומצם של מתקני התפלה המרוכזים רובם במקטע צר באזור אשדוד–אשקלון. השינוי מחייב הקמת מוביל ארצי חדש, ובכלל זה הקמת מערכות לקליטת מים מותפלים באשדוד ושורק, הקמת המערכת החמישית לירושלים, מפעל חפץ חיים ועוד, פרויקטים בהשקעה של מיליארדי ש"ח. כן מתחייב שינוי מהותי בשיטת התפעול של מערכת המים הארצית: מעבר לעולם של תפעול בזמן אמת, ובכלל זה היבטים של איכות המים וביטחון מים.
 
לעמידה באתגר העצום הזה נערכת החברה השנה ובשנה הקרובה:
אנו נמצאים בשלבי הסיום של תהליך לגיבוש תכנית אסטרטגית עשר-שנתית, המתבצע עם חברת Boston Consulting Group. התכנית, מצביעה על הכיוונים האסטרטגיים של "מקורות" לשנים הבאות, תסייע לחברה בדיונים הצפויים מול הרגולטור ומול בעלי עניין אחרים. בשנה הקרובה נתחיל בפעילות אינטנסיבית ליישומה.
אנו בעיצומו של תהליך לשדרוג מערך הפרויקטים והבאתו ליכולת ביצוע של מספר מגה פרויקטים בו זמנית, תוך עמידה בדרישות קפדניות של לוחות זמנים ואיכות ביצוע.
התחלנו תהליך של שדרוג מערכות המידע בחברה. בחנו בעבודה אסטרטגית את מערכות המידע והתחלנו ביישום מערכות המידע הנדרשות לשינוי הצפוי, כמו למשל מערכת אג"מ לניהול האחזקה ומערכת הסקאדה החדשה.
התחלנו תהליך של שינוי יחסי העבודה וההסכם הקיבוצי יחד עם מזכירות העובדים. אגף אר"מ והמרחבים פועלים להתאמת כוח האדם בחברה לסביבה העסקית החדשה ולדרישות מ"מקורות" בעידן ההתפלה.
התחלנו תהליך של שינוי התפעול ושדרוג שרשרת האספקה.
 
"מקורות" נמצאת באחת מהתקופות המאתגרות מאז הקמתה. התהליכים שאנחנו – העובדים וההנהלה - נצליח להוביל, ישפיעו על "מקורות" ועל מדינת ישראל לעוד שנים רבות. התהליכים חשובים לשמירת מעמדה של "מקורות" כמובילה במשק המים וכמודל לחיקוי לחברות מכל העולם. רק בהירתמות של כולנו נצליח להביא את החברה גם בשנה הבאה לגבהים חדשים.
 
שנה טובה לכולם,
עידו רוזוליו, מנכ"ל


לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה