דבר המנכ״ל

עובדים יקרים,

בפתחה של השנה החדשה, אני מבקש בראשית דבריי להביע את הערכתי העמוקה לכם, העובדים. הערכה הנובעת מההירתמות ומהמחויבות שלכם, לאורך כל שדרת החברה, למשימות הרבות שעמדו בפני "מקורות" גם בשנה החולפת.

אתם העוגן האנושי והמקצועי של "מקורות", שבין היתר עמד לנגד עינינו כאשר גיבשנו את ההסדרה ארוכת הטווח ל"מקורות". בתהליך הארוך הזה הצלחנו, הדירקטוריון וההנהלה, במאמצים רבים, ובסיוע ארגון העובדים, לשמור על אופק ניהולי יציב ואיתן, תחת כללי פעילות חדשים, במסגרת הרגולציה התעריפית הפיננסית.
יחד עם זאת, כידוע לכולכם, אנחנו נדרשים, במסגרת כללי הרגולציה החדשים, גם בביצוע תוכנית התייעלות. מניסיוני אני משוכנע כי בכוחות משותפים – הדירקטוריון, ההנהלה, ארגון העובדים ואתם העובדים - נשכיל לבצעה ברגישות המתאימה ובמקומות שהדבר אכן נדרש. במקביל, גם כן בכוחות משותפים, נמשיך לקדם את פיתוח משק המים בישראל, ניתן מענה מיטבי לצרכי המים הגוברים באזורים שונים, בראיה חדשנית ויצירתית.

בשנה האחרונה גייסנו אג"ח לא סחירות בהיקף של מיליארד ₪, כאשר הגיוס האחרון התבצע לפני כשבוע, בהיקף של 700 מלש"ח בתנאים מהטובים ביותר בשוק. גיוסים אלה משמשים אותנו להמשך פיתוח משק המים, בהתאם לתוכנית החומש, בהיקף של כ-מיליארד ₪ לשנה, והכל לטובת קידומם של פרויקטי תשתית בעלי חשיבות לאומית. 

בתחילת השנה החדשה, הבאה עלינו לטובה, נציין 80 שנים להקמת החברה. 80 שנים של גאווה לאומית, בניית הארץ, פיתוח ההתיישבות החקלאות והתעשייה והובלתו של משק המים בישראל אל פסגת רשימת משקי המים המובילים בעולם, בציון העגול 100 (על פי סקר של חברת דלויט העולמית). על מנת לבסס את 80 השנים הבאות של החברה, כך שתמשיך להיות שחקן מרכזי במשק המים המקומי והבין–לאומי אנו דואגים להסדרה חדשה – אותה רגולציה ארוכת טווח – שבסופו של יום תאפשר אופק ניהולי יציב ונכון לחברה ובסיס איתן לעוד 80 שנות פעילות, שיביאו גם להגשמת מגה פרויקטים לאומיים נוספים אותם מקדמת החברה כחלק מאופק הנדסי וחזוני, כדוגמת:  תעלת הימים, פרויקטים בתחום האנרגיה השאובה, טיהור קרקעות, הוספת 100 מיליון מטר קוב מים לפיתוח החקלאות בנגב ועוד.

בימים אלה אנחנו נערכים לקראת השימוע להשלמת הכללים החדשים בנושא הפיתוח. במקביל אנחנו פועלים בזירות הסדרה אחרות, באינטנסיבית ובנחישות, על מנת לשמור על יעדיה העסקיים של החברה, על איתנותה הפיננסית, יציבותה וחוסנה כשחקן מרכזי במשק המים הישראלי. כך למשל, אנחנו מסייעים ללקוחותינו, חקלאי ישראל, בדיונים המתקיימים בכנסת סביב הצעת החוק הממשלתית, המכונה תיקון 27 לחוק המים, שתביא, בסופו של יום, להוזלת מחיר המים השפירים לחקלאות לכ-90% מלקוחותינו ברחבי הארץ, תוך תיקון עיוותים היסטוריים, יצירת צדק חלוקתי ושוויוני וקביעת מחיר אחיד לכל החקלאים. בדיוני הוועדה המיוחדת בכנסת זוכה הצע"ח הממשלתית, המובלת ע"י משרד האוצר, משרד האנרגיה ורשות המים, לתמיכה מצד יו"ר הועדה המיוחדת בכנסת העוסקת בקידום הנושא, כמו גם חברי כנסת נוספים, ובעיקר לתמיכתם של רוב גדול מחקלאי ישראל, המנצלים את בימת הכנסת להודות לכם, עובדי "מקורות", על התרומה והמסירות הרבה לטובת פיתוח החקלאות בישראל.

אנחנו נמצאים בפתחה של שנה חדשה ובפתחה של מציאות משתנה ומאתגרת. במציאות זו נבחן ברגישות ובהקפדה יתרה, כל שינוי או מהלך, כדי שביחד נשמור על המרקם התשתיתי והאנושי שיצרנו, לטובת פיתוח משק המים בישראל ולטובת העצמת המקורות הייחודיים שלנו.

בפתחה של שנת ה-80 ל"מקורות" אני מאחל לכם ולבני ביתכם שנה טובה, שנת שגשוש ויצירה, שנת הגשמה.

 

                                                                                                                      

שמעון בן חמו

מנכ"ל

 

 

 

 

 

 

לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה