יו״ר מועצת המנהלים של ״מקורות״ - מרדכי מרדכי

דבר היו״ר

עובדות ועובדים יקרים,

 

ראש השנה העברית הוא מעמד המסמל על-פי המסורת היהודית סיום, חתימה והתחלה חדשה. ברצף פעילותה  של "מקורות" אנו מסיימים עוד שנה של עשייה מרשימה לאורכה ולרוחבה של ישראל, בראשה מחויבותנו הבלתי מתפשרת לאספקת מים לתושבי המדינה באיכות מיטבית, בזמינות ובאמינות.

 

דוגמאות בולטות למחויבות זו קיבלו ביטוי רק לאחרונה, הן באזור צפון הארץ, הסובל מבצורת מתמשכת, והן ביהודה ושומרון, שם החריף משבר המים. בצפון, הובלנו שורה של פתרונות משולבים לאספקת מים לשתייה ולחקלאות על מנת לעמוד בכל יעדי אספקת המים ואף הבאנו מים מותפלים לגליל העליון. ביהודה ושומרון, ביצענו פעולות רבות בטווח המיידי לחילוץ האזור ממשבר המים ואנחנו ערוכים לביצוע תוכניות לטווח הבינוני כמו גם ביצוע תכנית אב מקיפה לאזור, שתאפשר עמידה ביעדי אספקת המים לעשרות השנים הבאות.

 

כפי שציינתי, ראש השנה העברית מסמל גם התחלה חדשה. בסדר יומנו, התחלה זו מתייחסת לכניסתה של מדינת ישראל במלוא ההיקף לעידן ההתפלה, עם הפעלתו של מתקן ההתפלה באשדוד, על כל חבלי הלידה הכרוכים בהפעלת מתקן התפלה חדש. התחלה חדשה אירעה גם בדרום, עם יישום היעד האסטרטגי של חיבור הערבות למערכת המים הארצית. כך אנחנו משלבים את ישראל כולה, מהדרום ועד לצפון, למערכת המים הארצית. זוהי הבשורה שאנו נושאים בגאון, למען הדור הנוכחי והדורות הבאים.

 

וכן – אנו בפתחה של התחלה נוספת, זו הנובעת מהרגולציה ארוכת הטווח שנקבעה ל"מקורות", שתדרוש מאיתנו התייעלות מקיפה, אך מנגד תאפשר לנו אופק ניהולי יציב ובטוח יותר. ככל שזה מאתגר אני משוכנע כי הודות לכם, עובדי "מקורות" היקרים נדע להתמודד יחדיו עם אתגר זה ונבסס עוד יותר את מעמדנו ומובילותינו כשחקן מרכזי במשק המים הישראלי.

 

סמלו השלישי של החג הוא החתימה, וכאן הרשו לי לחתום ולהודות לכל אחת ואחד מכם. בזכותכם מציינת "מקורות" בשנה הבאה עלינו לטובה את הגעתה ל"גבורות", ל-80 שנות פעילות, כשהיא חברה דינמית המתפתחת ומתחדשת כל העת ועומדת בגבורה באתגרים המורכבים של  משק המים הישראלי. 

 

יחד, נתחיל את השנה החדשה בברכת "תחל שנה וברכותיה" ונמשיך במילוי שליחותנו על הצד הטוב ביותר.


                                                                                                        

באיחולי שנה טובה ומוצלחת,

 

 מרדכי מרדכי

יו"ר מועצת המנהלים

 

 

 

 

 

 

לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה