מנהל מרחב הצפון - יוסי שכטר

מרחב הצפון

כנס צרכנים מרחבי

כתבה וצילם: עמיר הרמן

ביום רביעי, 10/11/15, התקיים בתחנת שער העמקים במרחב הצפון כנס צרכנים מרחבי. נושא הכנס היה "אספקת מים בחירום ובעיתות משבר". בכנס נכחו נציגים של 17 תאגידי מים בצפון - מנכ"לים, מהנדסים ומנהלי ביטחון מים, כמו גם עובדים רבים מהמרחב.

במהלך הכנס נשאו דברים נציגי "מקורות", ובראשם סמנכ"ל להנדסה, אברום בן יוסף, ומנהל מרחב הצפון, יוסי שכטר, וניתנו הרצאות על ידי גורמים שונים. בין היתר  נשמעה הרצאה בנושא לקחים מאירועי רעידות אדמה בעולם, תובנות והיערכות נכונה לרעידות אדמה בישראל – שניתנה על ידי תא"ל במיל' שלום בן אריה, לשעבר מפקד יחידת החילוץ הארצית של פיקוד העורף - והרצאה בנושא פעילות רשות המים לצורך קידום המוכנות לחירום –  שניתנה על ידי דני לקר, מנהל יחידת ביטחון מים ברשות המים.

במהלך כל שעות הכנס הוצגה בחצר תחנת שער העמקים עגלה ניידת לטיפול במים בעיתות חירום. עגלה זו, שעליה מותקן מתקן לטיפול במים, תוכננה ונבנתה על ידי חברת "שח"מ מקורות ביצוע" לפי הזמנת מרחב הצפון ולשימושו, והיא מאפשרת לטהר ולספק בעיתות חירום מי שתייה באיכות גבוהה לכ-30,000 איש ליום, לפי מפתח של 4 ליטר/איש/יום בעת חירום. המתקן מבוסס על סינון UF להרחקת עכירות וגורמי זיהום מיקרוביאליים וכולל מתקן לחיטוי בהיפוכלוריט, מְכל מים מתנפח בנפח 5 מ"ק עם מערכת חלוקת מים ודיזל גנרטור להפעלה ללא תלות במקור מתח. העגלה נגררת על ידי טנדר והיא בעלת יכולת שאיבה עצמאית ממקורות מים עיליים, קידוח או קו שמכיל מים מזוהמים.

הנהלת המרחב רואה חשיבות רבה בקיום כנסים מסוג זה לצורך עדכון לקוחות המרחב בצרכים המשתנים של משק המים ולצורך חיזוק הקשר ושיתוף הפעולה בין "מקורות" לבין לקוחותיה.

 

צילום: עמיר הרמן

 


 

אירוע מים וציפורים בכפר ברוך 2015
מאת: לאה בן אשר – גיל עד, מנהלת יחידת העמקים

אירוע מים וציפורים בכפר ברוך, שהפך למסורת, התקיים גם השנה, במהלך סוף השבוע של חנוכה.
כ-1300 מבקרים, נהנו משלל פעילויות: סיורים מודרכים בנושא מים וציפורים מסביב למאגר, פעילויות יצירה, איפור בסגנון ציפורים ועוד.
האירוע מתקיים תודות לשיתוף פעולה רחב ומוצלח בין "מקורות", "רשות ניקוז ונחלים קישון" והמועצה האזורית עמק יזרעאל.
גם השנה התקבלו משובים טובים מאוד מכל המשתתפים ואנו מקווים להמשיך ולהרחיב את שיתוף הפעולה והאירועים בכפר ברוך.
אנו מודים לעובדי "מקורות" הרבים, שהגיעו עם בני משפחותיהם ליהנות מהפעילות.               
נשמח לראותכם באירוע הבא!

צילומים: יואב בכר

 

        

לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה