״מקורות״ במבצע ״צוק איתן״

איגרת הנהלה לעובדי ״מקורות״ במבצע ״צוק איתן״

 

עובדים יקרים,
 
בימים אלו אנו נמצאים בעיצומו של מבצע "צוק איתן", מבצע צבאי של צה"ל ברצועת עזה, בעקבות ירי רקטות מהרצועה לעבר אוכלוסייה אזרחית בישראל.
ירי הרקטות ופעילות הטרור של ארגון החמאס החריפו מיום ליום ולפני כשבועיים נכנסו כוחות קרקעיים של צה"ל לרצועה במטרה לפגוע בטרור.
מפקדי צה"ל וחייליו, וביניהם גם עובדי החברה שגויסו בצווי 8, עוסקים לילות כימים בלחימה קשה, אמיצה מאד ועיקשת במטרה להשיב לאזרחי מדינת ישראל ותושביה את השקט ולמגר את הטרור.
ליבנו כואב על כל חלל שנפל, על משפחתו וחבריו שנשארו מאחור.
חרף המצב המורכב והתנאים הקשים, אספקת המים לכל תושבי ישראל ממשיכה כסדרה, גם בדרום הארץ.
אין זה מובן מאליו ואין דבר המעיד יותר על מקצועיות ומסירות עובדי החברה, מעובדה זו.
בימים האחרונים אנו מקבלים מכתבים, תגובות, תמונות ושבחים רבים על יוזמות ופעילות מבורכת של עובדי החברה, בכל הארץ, במרחבים ובמטה, אשר מחבקים את חיילי צה"ל באשר הם.
עם כל מכתב ולמראה כל תמונה, ליבנו מתמלא בגאווה.
אנו מודים ומוקירים פעילות זו אשר מוכיחה מעל הכל את המחויבות ותחושת הלאומיות של עובדי החברה לעם ישראל ולמדינת ישראל.

 

עובדים יקרים,
בהתנהלותכם המקצועית והאישית בתקופה זו מהווים גם אתם צוק איתן למדינת ישראל ותושביה,
יישר כוח!
 
בתקווה לימים שקטים יותר והחלמה מהירה לכל הפצועים,
 
מרדכי מרדכי                שמעון בן חמו
יו"ר                              מנכ"ל

 

 


 

 

עובדי ״מקורות״ מחזקים ומחבקים את חיילי צה"ל ויישובי עוטף עזה!
 
הוועדים המקומיים, ארגון העובדים וההנהלה נרתמו לביצוע פעילויות למען עובדי ״מקורות״ וילדיהם הנמצאים בדרום הארץ, תוך קיום יום התרעננות וכיף בפארק המים חוף גיא שבצפון הארץ.
בנוסף, נמסרו חבילות שי למשפחות העובדים אשר קיבלו צו 8, והוועדים נרתמו לאסוף תרומות רבות שהועברו לחיילי צה"ל.
 
ארגון העובדים מודה לכל העושים במלאכת הקודש.
 
בימים הקרובים נחלק שילוט מגנט גדול המביע הזדהות עם חיילי צה"ל ותושבי עוטף עזה (מצ"ב דוגמא).
אנא הצמידו זאת לכלי רכבכם.
 
בתקווה לשלום חיילי צה"ל ותושבי המדינה.
 
 
בברכה,
אילן הללי
מזכיר ארגון העובדים

 

 


 

"מים תחת אש"

 

במבצע "צוק איתן" ספגה ישראל ירי כבד של רקטות מרצועת עזה. למצב הביטחוני היו השלכות במישורים רבים, לרבות בחזית ביטחון המים.

ליישובי עוטף עזה, העיר שדרות, מושבים וקיבוצים באזור הגדר, שהיום מכנים עצמם "יושבי המנהרות" - מכרם שלום בדרום הרצועה ועד ארז בצפון שצמודים לגדר המערכת - יש חקלאות בשטחים פתוחים המגיעים עד לגבול הרצועה.

בשל ההיסטוריה ומעמדה הגיאו-פוליטי של מדינת ישראל, משקיעה חברת "מקורות" מאמצים רבים בהיערכות ובמניעת פגיעות במקורות המים. "מקורות", אשר מחויבת לאספקת מים סדירה בעת חירום ובעת שגרה, 24 שעות ביממה, פעלה גם בימי הלחימה כל העת לטיפול מיידי בתיקון נזקי חילופי האש העזים.

במהלך ימי הלחימה פגעו פצצות מרגמה ורקטות בתשתית אספקת המים באזור - בצינורות מי שתייה ובצינורות מי השקיה, המזרימים מים בשגרה ליישובי עוטף עזה ולעיר עזה. כך למשל, נפגעו מספר חיבורי צרכן המספקים מי השקיה למשקי חבל עזה. מרחב הדרום של "מקורות" שלח צוותים אשר טיפלו בתקלות תחת אש עד להחזרת אספקה סדירה של מים לאזור שנפגע. במהלך המבצע הופסקה אספקת מים שפירים לקיבוץ נחל עוז עקב פגיעה בקו מי שתייה על ידי דחפור 9D. תיקון הנזק בוצע מיידית, בליווי צבאי, תחת ירי פצצות מרגמה, ונמשך 3 שעות.

על אף הפגיעות המקומיות, לא חלה פגיעה ברצף אספקת המים בהשוואה לכמויות שסופקו בשנים האחרונות.

טרור החמאס לא פסח גם על תושבי רצועת עזה. ירי פצצות המרגמה פגע גם בקווי המים שבבריכת סעיד שבאזור דיר אל בלח ובבריכת בני סהילה שבאזור ח'אן יונס, אשר מספקים מים אל הרצועה. אספקת המים מתבצעת מקו דרום הרצועה, דרך חיבור צרכן ראשי הממוקם בסמוך לניר עוז. החיבור הותקן רחוק מהגבול מסיבות ביטחוניות, כאשר לפני ההסלמה סופקו המים דרך שני חיבורים. הנזק בבריכת סהילה תוקן ואִפשר את חידוש אספקת המים.

הפגיעה בבריכת סעיד התבררה כפגיעה משמעותית, אשר בעקבותיה החליף מרחב הדרום של "מקורות" קטע באורך 30 מטרים מהצינור, תחת אש בלתי פוסקת ובאבטחת כוחות צה"ל. לפני תחילת העבודות ביצע הצבא סריקת שטח, ורק לאחר אישור החלו העבודות לתיקון הקו. העבודות הסתיימו ואספקת המים חודשה במלואה.

 

 

 


 

 

ועוד על פעילות מרחב דרום בזמן מבצע "צוק איתן"

 

כתב וצילם: יעקב בראל, מנהל אחזקה

 

ביום ו', 18/7/14, יצאנו לתקן קו מים סמוך לרצועת עזה - קו נחל עוז - שניזוק במהלך מבצע "צוק איתן". מקום הפגיעה - כ-2 ק"מ מהגבול. הפגיעה הייתה גדולה וגרמה לאי אספקת מים ליישוב ולבסיס נחל עוז.

יצרנו קשר עם העובדים בשעה 06:30 בבוקר יום ו', ובשעה 08:00 כבר היינו בכיוון היעד. כעבור כ-3 שעות עבודה החזרנו את אספקת המים ליישוב, לשביעות רצונם המלאה.

העבודה נעשתה תחת הרעשה כבדה של פצמ"רים וטילים, בכל האזור.

בהמשך לתיקון של קו נחל עוז, הסתבר שכ-1 ק"מ מנקודת התיקון יש פיצוץ בקו נוסף - קו כיסופים נחל עוז. הצוות דילג לנקודה הנוספת, התארגן עם הציוד הייעודי ותיקן את הקו. כעבור שעתיים גם בצינור הנ"ל זרמו מים.

יש לציין שהעובדים התגייסו למשימה כמו חיילים קרביים וביצעו את מלאכתם בחדווה ובגאווה.

שמות העובדים: פינקסוביץ' יוסף, דרעי דוד, טימסית דני, ישראל יעקב, בראל יעקב.

 

 

 

 


 

מרחב הצפון במבצע ״צוק איתן״

 

בזכות תרומתם של עובדי יחידת הגליל וחלק מעובדי המטה במרחב הצפון, נרכשו 100 תיקים, זאת לאחר שבדיקה עם רס"ר בגולני העלתה שלחיילים בשטח יש מחסור אמיתי בתיקים (צ'ימידנים).התרומה התבצעה באמצעות הילה, בתו של אבי פטררו, המשרתת כמשקית ת"ש בגולני.
איסוף הכסף, הרכישה והמסירה בוצעו בזמן קצר ביותר.
ראוי לציין את עזרתם של יהונתן וכסלר, שרה טיבי, ענבל עזרי-להב, מיכל מועלם מהגליל ואיציק אסולין ממטה המרחב, ובמיוחד את עזרתה המדהימה של ציפי לוי, מנהלת הרכש בצפון, שיצרה את הקשר עם יצרן התיקים, אשר סיפק את כל הכמות תוך יומיים!

 

מטה מרחב הצפון ויחידת העמקים גם אספו תרומות בסך 7000 ₪, ורכשו עבור חיילי פלס"ר גבעתי ויחידת מורג את ציוד על פי בקשת היחידות ובתיאום עימם: ברכיות,  מזרוני שטח, רצועות הרמה, מגבונים לחים. לציוד צורף מכתב לחיילים.
בנוסף התארחו כ-150 איש (ילדים ומבוגרים), בפעילות משותפת עם רשות הטבע והגנים, בשמורת עין אפק ובמרכז המבקרים בחבל הירדן. האורחים, תושבי מ.א שפיר (גלאון ומרכז שפירא), הגיעו בעקבות פנייה של רשת המתנסים.
שתי הפעילויות זכו לתודות גדולות.

לחצו על התמונה למכתב המלא >

 

 

 


 

מרחב המרכז במבצע ״צוק איתן״

 


 

 

המשרד הראשי במבצע "צוק איתן"

עובדי המשרד הראשי שלחו ציוד, מוצרים מפנקים וממתקים, לחיילים שמחרפים נפשם על מנת להגן עלינו ועל משפחותינו.
שלא נדע עוד צער ומלחמות.

 

 

 

תודה לצופיה אבירם, ענת משיח לקרץ, לירן בוסתן, ילנה גלמן ואיל סהר ויעל יחיד ולקבוצת "להגשים את החלום" על הארגון, איסוף הכספים, הרכישה והקשר עם השטח.

לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה