״מקורות פיתוח וייזום״, מנכ״ל עמירם אוחיון

מה חדש ב״מקורות פיתוח וייזום״

שיתוף פעולה של "מקורות פיתוח וייזום" עם אזרבייג'אן

 

מאת: טלי וישנבסקי, מזכירת מנכ"ל


לאחר עשייה מאומצת, בשיתוף עם מדינת אזרבייג'אן, הגיעה לארץ ביום 21.2.14 משלחת של 14 נציגים אזרים, כדי להשתתף בקורס "איכות מים ודיגום". הקורס פותח על ידי מנהלת יחידת איכות מים, ד"ר ברכה לימוניומועבר על ידי צוות מרצים מקצועי מ"מקורותומרצים חיצוניים מהאקדמיה, משרד הבריאות ועוד.

 

כל חברי המשלחת מועסקים על ידי המשרד למצבי חירום של הרפובליקה של אזרבייג'אן, כולם משכילים ביותר (בעלי תארים אקדמיים, וחלקם אף בעלי דוקטורט).

 

נציגי המשלחת החלו חודש מפרך של לימודים יומיומיים, המועברים על ידי מרצים מן השורה הראשונה. במסגרת הלימודים ישתתפו חברי המשלחת גם סיורים מעשיים ויתרגלו את אשר למדו במעבדה המרכזית של "מקורות".

הלימודים כוללים תכנים רביםכגון כימיה של המים, ביולוגיה של מאגרים, מיקרוביולוגיה של המים, שפכים וקולחים, הידרולוגיה, סינון והתפלה, שיטות דיגום ועוד.

 

בנוסף למסגרת הלימודית תצא המשלחת לשני טיולים חווייתיים ברחבי ישראלותוכנית הלימודים תסתיים בטקס רשמי והענקת תעודות רשמיות המעידות על סיום הקורס בהצלחה.

 

קורס זה משלים עוד שיתוף פעולה פורה בין "מקורות פיתוח וייזום" לבין אזרבייג'אן, בהמשך למשלוח של מעבדות ניידות לבדיקה וניטור מים.

 

צילוםמשה ברקון


מעבדות ניידות לבדיקה וניטור מים צילום: אלון רמרז

 

 

לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה